Tropem Wilczym

Z okazji Święta Żołnierzy Wyklętych, 1 marca 2023 r. na terenie ścieżki przyrodniczej „Białkówka”, odbył się szkolny bieg na symboliczną odległość1963 metrów. Jest to rok w którym zginął ostatni, poległy w walce Żołnierz wyklęty – Józef Franczak pseudonim „Lalek”.

Bieg ten został zorganizowany w ramach XI edycji Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych „Tropem Wilczym”.

Uczniowie SP Hucina kl I-VIII dzięki uprzejmości Nadleśnictwa Kolbuszowa oraz pomocy Pana Leśniczego Janusza Posłusznego, mogli uczcić ten ważny dzień w pięknym miejscu jakim są podkarpackie lasy – pozostałości po dawnej Puszczy Sandomierskiej.

Wszyscy uczniowie spisali się na medal. Każdy ukończył bieg z uśmiechem. Piękna pogoda towarzyszyła nam cały czas. Po tym wysiłku czekały na dzieci pyszne kiełbaski z ogniska i ciepła herbata.