"Św. Jan Paweł II - droga do świętości"

„16 października 78 roku słyszy świat „Habemus papam” i doznaje szoku…”. 39 lat temu, tłum zgromadzony na placu św. Piotra usłyszał pamiętne słowa i z niedowierzaniem przyjął wiadomość, że nowym Ojcem Świętym został Polak, metropolita krakowski kard. Karol Wojtyła.

Chcąc uczcić to wyjątkowe wydarzenie uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. św. Jana Pawła II przygotowali krótki montaż słowno-muzyczny przedstawiający historię życia patrona naszej szkoły. Dnia 16 X uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Kosowach, dzień później w kościele pw. św. Mikołaja w Niwiskach. Serdecznie dziękujemy księżom proboszczom ks. Stanisławowi Orszakowi i ks. mgr Kazimierzowi Franczakowi za możliwość występu i  upamiętnienia rocznicy wyboru Karola Wojtyły na papieża. Dziękujemy również parafianom za tak liczne przybycie. Mamy nadzieję, że przypominając historię życia św. Jana Pawła II, sprawiliśmy, że jego postać jeszcze głębiej zapisze się w sercach i w pamięci wszystkich obecnych na tym spotkaniu.