„Bądź pozdrowiony Gościu nasz…”

30 marca 2017 roku naszą szkołę odwiedzili wyjątkowi goście – Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Edward Białogłowski,  Dziekan ksiądz proboszcz parafii pw. Św. Brata Alberta w Kolbuszowej Jan Pępek i ksiądz proboszcz Parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Kosowach Stanisław Orszak. Wizyta ta była wyjątkowym wydarzeniem dla całej naszej społeczności szkolnej.

Księdza biskupa przywitaliśmy pieśnią „Bądź pozdrowiony Gościu nasz”, następnie uczniowie wręczyli mu kwiaty oraz prezent -  wykonany na zajęciach świetlicowych obraz Świętego Jana Pawła II. Po uroczystym przywitaniu gości przez Pana Dyrektora Pawła Świdra nastąpiła część artystyczna. Swoje umiejetności wolkalne zaprezwentowały przedszkolaki. Nastepnie uczniowie klas 0 - V, pod opieką Pań Eweliny Buziak-Chmielowiec, Anety Róg oraz Sylwii Rauch, w krótkim montażu słowno-muzycznym przedstawili historię życia patrona naszej szkoły -  Świętego Jana Pawła II. Jego Ekscelencja serdecznie podziękował za ciepłe przyjęcie, wygłosił przemówienie skierowane do uczniów, zawierające dowcipne anegdoty, czym rozbawił naszych wychowanków i niewątpliwie zaskarbił sobie ich sympatię. Podziękował również wszystkim pracownikom szkoły za trud i poświecenie jakie wkładają w wychowanie młodego pokolenia. Ksiądz Biskup wręczył uczniom i nauczycielom drobne upominki. Na zakończenie wizyty udzielił wszystkim zebranym pasterskiego błogosławieństwa i udał się na spotkanie z kadrą pedagogiczną oraz drobny  poczęstunek. Jesteśmy przekonani, że wizyta Księdza Biskupa w naszej szkole zapisze się nie tylko na stronach naszej szkolnej kroniki, ale również w sercach i w pamięci wszystkich obecnych na tym spotkaniu. Cieszymy się z tych odwiedzin i życzymy Jego Ekscelencji zdrowia i wielu Łask Bożych w jego pracy duszpasterskiej.

/p>