"Teraz Faraon w końcu pokonany i zatopione jego rydwany To jest noc Niezwykła noc Tej nocy zobaczymy Zmartwychwstania moc!"

12 kwietnia br. w Szkole Podstawowej im. św. Jana Pawła II odbyła się uroczysta akademia z okazji zbliżających się świąt Wielkiej Nocy.

Na początku ks. Marcin wprowadził zebranych w temat i opowiedział, dlaczego Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego to największe święto chrzecijańskie. W dalszej części uczniowie klasy II oraz przedstawiciele klas III i V wcielili się w postacie zwierząt, które również oczekiwały na świąteczny poranek. Żółw, Królik, Konie oraz Sowa, poszukując wiadomości o tym, co stało się nad ranem w Jerozolimie, dotarły w swej wyprawie do owiec. Dopiero jedna z nich potwierdziła niewykłe pogłoski i dała świadectwo temu, co się wydarzyło: "strażnik leży powalony, kamień z grobu odrzucony i pośrodku nasz Zbawiciel w blasku chwały Bożej stoi". Wszystkie zwierzątka ucieszyły się z usłyszanej wieści i wspólnie zatańczyły z radości oraz zaśpiewały radosne "Alleluja". Po przedstawieniu przewodniczący samorządu uczniowskiego złożył zebranym przedszkolakom, uczniom, nauczycielom oraz pracownikom życzenia, a czwarto- i piątoklasiści wręczyli wszystkim drobne, świąteczne upominki. Na zakończenie akademii dyrektor szkoły Pan Paweł Świder zyczył wszystkim zebranym spokojnych, rodzinnych i radosnych świąt Wielkiej Nocy.