Święto pieczonego ziemniaka

W pierwszych dniach jesieni w Szkole Podstawowej im. św. Jana Pawła II i w Niepublicznym Przedszkolu „ Kraina Radości” w Hucinie  odbyło się „Święto Pieczonego Ziemniaka”

Ziemniak jest pospolitym, ale również wspaniałym warzywem, przyrządzanym w naszych kuchniach na różne sposoby. Na dzieci  podczas jesiennego pikniku, który odbył się w środę, czekały liczne „ziemniaczane konkurencje”, zainspirowane przez Panie nauczycielki. Pierwszą z nich było wrzucenie ziemniaka do wiaderka z odegłości.. Dzieciom sprawiło to nie lada frajdę. Uczniowie mogli się wykazać szybkością i zwinnością w zawodach m.in. typu wyścig z ziemniakiem na łyżce. Na zakończenie dzieci wykonały kolorowe stemple z ziemniaków. Jak na piknik przystało nikogo nie ominął poczęstunek. Wszyscy mogli spróbować pieczonych ziemniaków przygotowanych przez Panią Beatę.