Święto Edukacji Narodowej

Święto  Edukacji Narodowej  obchodzone  14 października  jest dniem upamiętniającym  powstanie Komisji  Edukacji Narodowej  w 1773, której założycielem  był Hugo Kołłątaj.

W czasach współczesnych to szczególny dzień- święto polskiej szkoły, święto uczniów, nauczycieli, pracowników obsługi i tych, co szkoły prowadzą i nadzorują.  Dlatego też w Szkole Podstawowej im. św. Jana Pawła II w Hucinie 16 X odbyła się uroczysta akademia  przygotowana przez uczniów klas piątej i szóstej pod opieką wychowawcy  Bernadetty Pyskaty i Sylwii Rauch – nauczyciela muzyki. Uczniowie podziękowali  pedagogom za trud włożony w kształtowanie serc i umysłów.  Zaprezentowali  program satyryczny pt. Lekcje wytrzymałości, który ukazał, jak wiele cierpliwości  i nakładu pracy wymaga zawód nauczyciela. Na koniec  uczniowie złożyli nauczycielom  życzenia  i wręczyli kwiaty.