Pasowanie na starszaka

Pasowanie na Starszaka było sporym wydarzeniem w Szkole Podstawowej im. św. Jana Pawła II w Hucinie. 10 października 2017 roku o godzinie 12  dzieci przywitały gości wierszykiem: „Wszyscy pięknie dziś ubrani, uśmiechnięci, uczesani. Dzień ten w sercach nam zostanie, bo dziś będzie pasowanie!”

Dzieciaki w galowych strojach, z biretami na głowach , z dumą recytowały wiersze oraz śpiewały piosenki . Wzruszeni rodzice nagradzali gromkimi brawami swoje pociechy. Kulminacyjnym punktem było złożenie przyrzeczenia przez naszych podopiecznych oraz chwila pasowania  dzieci przez Pana Dyrektora symbolicznym ołówkiem, która przypieczętowała wcześniej złożoną przysięgę. Każdemu nowemu członkowi naszej szkolnej społeczności został wręczony dyplom oraz upominki- kuferki ze słodkościami. Po zakończeniu oficjalnych uroczystości wszystkich zaproszono na słodki poczęstunek. Dla wszystkich zebranych, zarówno dla  dzieci jak i ich rodziców  były to z pewnością niezapomniane chwile, pełne emocji i pozytywnych wrażeń.