Pasowanie na Starszaka

W dniu 27.09.2016 r. w Szkole Podstawowej  im. św.Jana Pawła II w Hucinie odbyło się „Pasowanie na Starszaka”.

Było to wielkie wydarzenie w życiu dzieci, na które od rana niecierpliwie czekały. Starszaki przywitały gości wierszykiem: „Wszyscy pięknie dziś ubrani, uśmiechnięci, uczesani. Dzień ten w sercach nam zostanie, bo dziś będzie pasowanie!”. Przejęte dzieci,w odświętnych strojach, z biretem na głowie, pięknie recytowały wiersze i śpiewały piosenki , a dumni rodzice okazali się najlepszą publicznością pod słońcem. Kulminacyjnym punktembyło złożenie przyrzeczenia przez naszych podopiecznych oraz pasowanie ich przez Pana Dyrektora symbolicznym ołówkiem -moment ten przypieczętował wcześniej złożoną przysięgę. Każdemu Starszakowi został wręczony dyplom, pamiątkowa książeczka oraz upominki.W miłej i przyjemnej atmosferze szybko upłynął wspólnie spędzony czas. Było to wielkie i niezapomniane przeżycie dla dzieci i ich rodziców. Gratulujemy dzieciom i życzymy im wielu sukcesów oraz owocnego i bogatego w doświadczenia pobytu w naszej szkole.