Kamishibai czyli teatr magii w bibliotece z wizytą w Bibliotece Pedagogicznej w Kolbuszowej

15 listopada 2017 roku  uczniowie klas od 0-III ze Szkoły Podstawowej im. św. Jana Pawła II w Hucinie wybrali się do Biblioteki Pedagogicznej w Kolbuszowej.

Uczniowie mieli niebywałą okazję zobaczyć japoński teatrzyk Kamishibai- niezwykłą metodę, czy raczej sztukę narracji i prezentacji baśni, która rozwija zainteresowania czytelnicze, przenosząc słuchacza w magiczny świat literatury dziecięcej.

Teatrzyk Kamishibai wywodzi się z Japonii i jest techniką opowiadania i czytania. Wykorzystuje się w niej kartonowe plansze z obrazkami i tekstem oraz drewniany lub kartonowy parawan, w którym przedstawiana jest opowieść. Nadaje się do wykorzystania i w domu, i w szkole, i oczywiście w bibliotece
jako niecodzienne spotkanie z książką w ramach edukacji czytelniczej. Opowiadania, które poznali nasi mali czytelnicy to: „Groszek”, „Pan Paluszek”, „Niesforne Trolątka”, „ Szukając Marudka” oraz „Skarbnik”. Po przedstawieniu bajki pani bibliotekarka  zadawała pytania na temat przeczytanego tekstu. Ciekawa opowieści i magiczna skrzynka z ilustracjami oczarowały dzieci i przeniosły je do świata fantazji. Zajęcia te były nowością dla dzieci i bardzo podobały się wszystkim.

Dziękujemy paniom z Biblioteki Pedagogicznej w Kolbuszowej za możliwość uczestniczenia w tak ciekawej lekcji bibliotecznej.