Orszak Trzej Króli

Według Ewangelii św. Mateusza, za panowania w Judei króla Heroda, do Betlejem przybyli ze Wschodu mędrcy (trzej królowie), gdyż prorocy przepowiedzieli, że urodził się król żydowski. Odnaleźli Jezusa w stajence, oddali mu pokłon i złożyli dary: Kacper - kadzidło, symbol boskości, Melchior - złoto, symbol władzy królewskiej, a Baltazar - mirrę, zapowiedź męczeńskiej śmierci.

Mędrców  lub magów ze Wschodu, w średniowieczu zaczęto nazywać Trzema Królami i ta nazwa przetrwała do czasów obecnych. Ich imiona pojawiły się dopiero w VIII w.; w XII w. Kacpra, Melchiora i Baltazara uznano za przedstawicieli Europy, Azji i Afryki. Relikwie mędrców przechowywane są do dziś w Kolonii (Niemcy).

Od Trzech Króli rozpoczyna się karnawał, którego zakończeniem są ostatki - wtorek przed Środą Popielcową rozpoczynającą Wielki Post. Orszak to tradycyjny element obchodów Święta Objawienia Pańskiego, zwanego świętem Trzech Króli, który 4 stycznia odbył się w naszej szkole.
Kacper, Melchior i Baltazar takie imiona wykrzykiwali uczniowie podczas pierwszego ORSZAKU TRZECH KRÓLI. Idąc dumnie przez korytarz szkolny, a następnie wyszliśmy na zewnątrz,by przejść ulicą śpiewając kolędy.

W tym roku szkolnym  po raz pierwszy wzięliśmy  udział w obchodach święta Objawienia Pańskiego.
Aby orszak był godny, okazały i piękny, uczniowie własnoręcznie przygotowali korony.