Zimowisko w Budach Głogowskich

7 i 8 lutego 2018 r. uczniowie klas IV-VI Szkoły Podstawowej im. św. Jana Pawła II w Hucinie uczestniczyli w zorganizowanych zajęciach feryjnych.

7 lutego uczniowie próbowali swoich sił na otwartym lodowisku w Głogowie Małopolskim. Po jeździe na łyżwach pojechaliśmy do ośrodka Caritas w Budach Głogowskich, gdzie uczniowie zostali zakwaterowani i uczestniczyli w spotkaniu z panem Danielem Jakubowskim - podróżnikiem i alpinistą. Pan Daniel powiadał o swoich przygodach podczas różnych wypraw, ilustrował swoje historie zdjęciami i filmami, a także pokazywał specjalistyczny sprzęt stosowany na wspinaczkach wysokogórskich. Pan Daniel zachęcał również wszystkie dzieci do aktywnego życia i poszukiwania przygód. Drugiego dnia Pan Jan Jodłowski - przyrodnik, zabrał nas na wycieczkę do lasu, pokazując przyrodę w okresie zimy. Po smacznym obiedzie grupa wyjechała do Muzeum Okręgowego w Rzeszowie, gdzie zwiedziła wystawę archeologiczną oraz uczestniczyła w warsztatach pt. "Nie święci garnki lepią". Na warsztatach uczniowie wykonywali naczynia i ozdoby z gliny wykonywane przy pomocy form gipsowych oraz tworzyli naczynia gliniane własnego pomysłu. Po warsztatach, pełni miłych wspomnień wróciliśmy do Huciny.