Walentynki

W dniu 14 lutego 2018 roku w naszej szkole odbyły się Walentynki. Uczniowie w grupach klasowych poznali historię tego święta jak i również wzięli udział w różnych zabawach

Pierwsza z nich nosiła nazwę „Poznaj imię wybranka/wybranki” . W wycięte  z czerwonego brystolu serca z imionami dziewcząt i chłopców uczniowie wbijali szpilki. Trafione imię miało wskazać imię przyszłej miłości. Dzieciom gra się spodobała i spowodowała wiele śmiechu.

Inną zabawą był „ piernik z czekolady” . Uczestnicy zabawy dobrali się w pary. Dziewczynki trzymały na tasiemkach piernikowe serca a chłopcy próbowali zjeść pierniki nie pomagając sobie rękami. Wygrała para, która najszybciej poradziła sobie z wykonaniem zadania.

Kolejne dwie zabawy to „ taniec z balonem” polegająca na umieszczeniu balona między brzuchami uczniów dobranych w pary i tańczących do muzyki, jak i również „Taniec na serduszkach z papieru” gdzie chętne pary tańczyły na kartach papieru. W czasie przerwy muzycznej, papierowa podłoga składana była na pół a para tańczyła nadal.

Wszystkie zabawy przypadły uczniom do gustu a ich entuzjazm był nagradzany słodyczami.

W szkole został również zorganizowany plebiscyt na Najsympatyczniejszą Uczennicę i  Najsympatyczniejszego Ucznia Szkoły. W głosowaniu brali udział wszyscy uczniowie naszej szkoły a laureatami zostali: Milena Róg i Dawid Toś.

W konkursie na Najładniejszą Walentynkę rozlosowaliśmy trzy nagrody:

3 miejsce zajął Patryk Toś

2 miejsce zajął Eryk Posłuszny

1 miejsce zajął Mateusz Urban

Wszystkie prace były piękne i kreatywne a wybór Pierwszej Trójki okazał się nie lada wyzwaniem, dlatego dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział i gratulujemy wygranym.

W Dniu Świętego Walentego Samorząd Uczniowski zorganizował również Pocztę Walentynkową. Chętni uczniowie mogli przygotować walentynki, które zostały dostarczone adresatom przez  szkolną delegację . Liczny udział uczniów w tym wydarzeniu świadczy o tym, że przypadło im ono do gustu.