Dzień Ziemi 2018

Dni Ziemi obchodzone 22 kwietnia to czas, kiedy ludzie na całym świecie łączą siły aby wyrazić protest przeciwko dalszemu niszczeniu oblicza Matki – Ziemi.

Budzenie wśród dzieci współodpowiedzialności za stan środowiska w przyszłości oraz poczucia troski o stan najbliższego otoczenia to główny cel Dnia Ziemi obchodzonego w naszej szkole dnia 26 kwietnia. Uczniowie klasy pierwszej przygotowali przedstawienie, w którym opowiedzieli jak ważna jest ochrona środowiska i jakie mogą być następstwa często nieprzemyślanych działań człowieka. Jakie nasza planeta ma przepiękne dary i co ją zatruwa i niszczy. Przypomnieli również zasady jak należy segregować odpady. Następnie uczniowie zaśpiewali piosenkę „Śmieciu precz”. W ramach podsumowania uczniowie całej szkoły obejrzeli film pt.: " W kontakcie z naturą".