III miejsce w konkursie na zbiórkę nakrętek

Konkurs trwał od 6 lutego do 30 kwietnia 2018 roku. W konkursie wzięły udział szkoły podstawowe z miejscowości: Niwiska, Przyłęk, Hucina, Kosowy, Trześń, Gimnazjum Publiczne w Niwiskach oraz Punkt Przedszkolny w Przyłęku. W dniu 15 maja dokonano rozstrzygnięcia konkursu.

Celem konkusu było propagowanie wśród dzieci i młodzieży postaw proekologicznych poprzez angażowanie się w przedsięwzięcie związane z selektywną zbiórką odpadów. Ponadto akacja zbierania nakrętek uświadamia młodym ludziom jak ważny jest recykling i ochrona środowiska. Łącznie w szkołach i przedszkolu na terenie Gminy zebrano 577,62 kg. Waga zebranych nakrętek została przeliczona na liczbę uczniów w poszczególnych szkołach, przedszkolach i tą metodą zostali wyłonieni zwycięzcy :

I miejsce Szkoła Podstawowa w Hucisku
II miejsce Punkt Przedszkolny ,,Domowe Przedszkole” w Przyłęku
III miejsce Szkoła Podstawowa w Hucinie

Zebrane przez szkoły nakrętki zostały przekazane w dniu 18 maja na ręce rodziców Kacperka Serafin z Majdanu Królewskiego.

Dziękujemy !!!