Wycieczka do Skansenu Lawendowe Pole w Żarówce i Parku Rozrywki w Zawadzie.

Dnia 23 maja 2018 roku klasy od 0-VI ze Szkoły Podstawowej im. św. Jana Pawła II wybrały się na wycieczkę do Skansenu Lawendowe Pole w Żarówce,  tam zwiedziliśmy skansen oraz zwierzyniec,w którym dzieci zobaczyły pawia, osła, świnki wietnamskie.

Największą atrakcją okazało się jednak dojenie kozy. Następnie dzieci własnoręcznie wykonały saszetki z suszonej lawendy i bukieciki z żywej lawendy, które potem mogły zabrać do domu. Kolejnym zadaniem dla dzieci było pieczenie proziaków, które potem dzieci z apetytem zjadły. Po zjedzonym smacznym obiedzie dzieci wyruszyły do kolejnego punktu wycieczki, którym był Park Rozrywki w Zawadzie.

Tam już na nich czekali animatorzy, którzy przygotowali program związany z Piracką przygodą. Dzieci wcieliły się w piratów, którzy poszukiwali zaginionego skarbu. Po zabawie w piratów uczniowie korzystali z atrakcji parku, którym były: trampoliny Euro Bungee,park linowy, dmuchańce, mini golf, sala zabaw z kulkami czy żyroskop. Zmęczeni i zadowoleni wróciliśmy szczęśliwie do szkoły. Wycieczka była udana i oczekujemy następnych.