Wycieczka do Janowa Lubelskiego

9 maja 2018 r. dzieci z klas I – III wybrały się na edukacyjną wycieczkę do Janowa Lubelskiego. Wyjazd zorganizowany był w ramach projektu „ Razem odkryjmy świat programowania”.

Dzieci odwiedziły  Park Rekreacji „Zoom Natury”, który jest jednym z niewielu funkcjonujących w Polsce centrów edukacji aktywnej. Miejsce to położone jest nad Zalewem Janowskim , znajduje się tam piękny park i cztery nowoczesne laboratoria edukacyjne, które łączą zabawę z aktywnym poznawaniem świata. Najpierw dzieci udały się do głównego laboratorium wiedzy, gdzie dzięki multimediom poznały najważniejsze zagadnienia z zakresu botaniki i zoologii. Dzieci zajrzały w niewidzialne gołym okiem tajniki natury. Ekspozycja obejmowała: m.in. mrówkarium, terrarium, żywe skamieliny, insektarium, akwarium, profil glebowy. W laboratorium „Runo Leśne” pani przewodniczka zapoznała dzieci z podstawowymi informacjami z zakresu botaniki, zaś w laboratorium „Recyklingu i Energii” dzięki ekspozycjom uczniowie poznali różne rodzaje, źródła oraz sposoby wykorzystania energii oraz ideę, metody i sposoby recyklingu. Już sama aranżacja przestrzeni budynku nawiązywała do idei ekologii, m.in. ściana odpadów, mozaika z odzyskanego szkła, instalacje z przedmiotów z recyklingu. Po dwugodzinnym zwiedzaniu laboratoriów udaliśmy się brzegiem plaży na obiad ,a następnie przeszliśmy do Parku Linowego, który również okazał się dla dzieci świetną  rozrywką. Ośmiogodzinną wycieczkę można zaliczyć do udanych o czym świadczyły uśmiechy na buziach dzieci.