Inauguracja roku szkolnego 2018/2019

Z dniem 3 września rozpoczął się nowy rok szkolny 2018/2019. Ten dzień był przez uczniów, rodziców, grono pedagogiczne wyczekiwany z niecierpliwością również z innego powodu. Udało się bowiem ukończyć budowę i oddać do użytku nowe sale lekcyjne.

Inaugurację nowego roku szkolnego rozpoczęliśmy od mszy świętej w kościele p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Kosowach. Następnie uczniowie udali się na spotkanie z wychowawcami, którzy przekazali im najważniejsze informacje organizacyjne dotyczące pierwszych dni w szkole. O godzinie 11.00 rozpoczęliśmy uroczystość  poświecenia nowej części budynku szkolnego. Tego dnia swoją obecnością zaszczyciło nas grono znamienitych gości m. in.: Poseł na sejm RP Z. Chmielowiec, Starosta kolbuszowski J. Kardyś, ks. Proboszcz S. Orszak, ks. proboszcz K. Franczak, ks. prałat W. Augustyn, ks. P. Zdeb, wójt Gminy Niwiska E. Wróbel, zastępca Wójta Gminy J. Marut, przewodniczący Rady Gminy R. Róg, dyrektor Poradni psychologiczno-pedagogicznej D. Frankiewicz , Rady i Sołtys wsi Hucina A. Chlebowski, Radni Gminy Niwiska, dyrektorzy szkół podstawowych i gimnazjum z terenu Gminy Niwiska, dyrektor Szkoły Muzycznej, pracownicy Urzędu Gminy Niwiska, Mieszkańcy wsi Hucina, Zarząd Stowarzyszenia Wieś Przyjazna Dzieciom.  W obecności dzieci, rodziców, grona pedagogicznego i zaproszonych gości przed budynkiem szkoły odbyło się tradycyjne przecięcie wstęgi.  Ks. Stanisław Orszak dokonał uroczystego aktu poświęcenia nowych pomieszczeń: 4 nowych sal lekcyjnych oraz gabinetu higienistki. Po poświęceniu miała miejsce część artystyczna w wykonaniu dzieci z naszej szkoły, przygotowana pod kierownictwem pań E. Buziak-Chmielowiec oraz S. Rauch, oraz gościnny występ nauczycieli ze Szkoły Muzycznej I stopnia z Niwisk. Przemawiali także zaproszeni goście, którzy złożyli serdeczne gratulacje i życzyli uczniom oraz nauczycielom samych sukcesów na dalsze lata. Zwieńczeniem uroczystości było wystąpienie dyrektora szkoły Pawła Świdra. Zaznaczył on, że powodzenie tej inwestycji zależało od wielu osób, które stanęły na wysokości zadania i to właśnie dzięki nim cała nasza społeczność szkolna może się cieszyć nowymi salami lekcyjnymi. Po przemówieniach dyrektor szkoły z nieukrywana dumą zaprezentował gościom nową część budynku szkolnego. Tej dzień zakończył się pysznym obiadem, na który zaproszono wszystkich obecnych gości.