Uroczystość pasowania na ucznia

Uroczystość pasowania na ucznia w Szkole Podstawowej im. Św. Jana Pawła II w Hucinie

Ślubuję być dobrym Polakiem.
Dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły.
Będę uczyć się w szkole, jak kochać ojczyznę,
jak dla niej pracować, kiedy urosnę!
Będę starał się być dobrym kolegą.
Swym zachowaniem i nauką sprawiać radość
rodzicom i nauczycielom.

Pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej im. Św. Jana Pawła II w Hucinie   są już  pełnoprawnymi uczniami. 6 października br. odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia. To był wyjątkowy dzień.  Uczniowie klasy pierwszej  przedstawili program artystyczny, w czasie, którego z ogromnym zaangażowaniem recytowali wiersze i śpiewali piosenki.   To był ich „egzamin”, który zdali na szóstkę.

Następnie odbyło się uroczyste ślubowanie. Po odczytaniu jego treści uczniowie i ich rodzice złożyli przysięgę na sztandar szkoły. Uczniowie obiecali uczyć się pilnie, być grzecznymi, szanować dobre imię szkoły, być dobrym Polakiem. Rodzice obiecali, że będą pomagać swoim dzieciom w nauce, będą je kochać i akceptować takimi jakie są.

Kolejnym ważnym momentem było pasowanie na ucznia, którego dokonał pan dyrektor Paweł Świder przez symboliczne dotknięcie każdego dziecka dużym ołówkiem. Po uroczystości uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy, książki i  upominki i udali się na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Życzymy wszystkim pierwszoklasistom sukcesów w nauce i serdecznie witamy w gronie uczniów Szkoły Podstawowej im. Św. Jana Pawła II w Hucinie.