Dzień Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Narodowej obchodzony jest 14 października. Z tej okazji w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia .

Uczniowie klasy szóstej i siódmej wcielili się w role nauczycieli- wychowawców, odgrywając scenki ukazujące zajęcia szkolne m. in. z języka polskiego. Siedzący na widowni : nauczyciele, rodzice, młodsi uczniowie mieli sposobność zobaczyć trudną pracę nauczyciela. Choć cały program akademii był utrzymany w tonie komediowym, przekazuje ważne przesłanie: praca nauczycieli  w dzisiejszych czasach jest bardzo trudnym zawodem wymagającym dużo cierpliwości, a uczniowie nie zawsze to doceniają.

Akademię przygotowali uczniowie klasy szóstej i siódmej pod kierunkiem nauczyciela języka polskiego , p. Bernadetty Pyskaty i nauczyciela  muzyki, p. Sylwii Rauch.