40 rocznica wyboru papieża św. Jana Pawła II

„16 października 78 roku słyszy świat „Habemus papam” i doznaje szoku…”. Dokładnie 40 lat temu, tłum zgromadzony na placu św. Piotra usłyszał pamiętne słowa i z niedowierzaniem przyjął wiadomość, że nowym Ojcem Świętym został Polak, metropolita krakowski kard. Karol Wojtyła.

Chcąc uczcić to wyjątkowe wydarzenie uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. św. Jana Pawła II pod przewodnictwem pań E.Buziak-Chmielowiec, S. Rauch oraz księdza P. Zdeb przygotowali rekonstrukcję konklawe, podczas którego dokonano wyboru Karola Wojtyły na papieża. Dnia 16 X uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Kosowach, natomiast 18 X w kościele pw. św. Mikołaja w Niwiskach. Serdecznie dziękujemy księżom proboszczom ks. Stanisławowi Orszakowi i ks. mgr Kazimierzowi Franczakowi za możliwość występu i  upamiętnienia rocznicy wyboru Karola Wojtyły na papieża. Dziękujemy również parafianom za przybycie i docenienie pracy naszych uczniów. Mamy nadzieję, że przypominając sobie to wielkie wydarzenie, sprawiliśmy, że postać św. Jana Pawła II jeszcze głębiej zapisze się w sercach i w pamięci wszystkich obecnych na tym spotkaniu.