Ślubujemy! – uroczyste pasowanie na ucznia.

Uczniowie klasy pierwszej Szkoły Podstawowej im. św. Jana Pawła II w Hucinie są już pełnoprawnymi członkami społeczności uczniowskiej. 25 października 2018 roku o godzinie 12.00 w naszej szkole odbyło się uroczyste pasowanie klasy pierwszej.

Przepięknie ubrane dzieci, niezwykle przejęte tą ważną chwilą, swoim występem artystycznym udowodniły, że są gotowe do złożenia uroczystego ślubowania. Najważniejszym momentem uroczystości było złożenie przez najmłodszych uczniów przysięgi uczniowskiej. Dzieci ślubowały „ być dobrym uczniem, dbać o honor swojej szkoły, dobrze się uczyć, swoją postawą sprawiać radość rodzicom i nauczycielom, by wyrosnąć na dobrego człowieka i wzorowego Polaka”. Po ślubowaniu każdy z pierwszaków dostąpił zaszczytu pasowania na ucznia dokonanego symbolicznym ołówkiem przez Pana dyrektora Pawła Świdra. Wszystkie dzieci były bardzo skupione i wzruszone, świetnie prezentowały się w strojach galowych oraz uczniowskich biretach. Po pasowaniu uczniowie otrzymali upominki z okazji ślubowania: pamiątkowe dyplomy, książki oraz kuferki wypełnione słodkościami i drobnymi upominkami. Na zakończenie zostało zrobione pamiątkowe zdjęcie i dzieci udały się na poczęstunek, który przygotowali dla nich Rodzice, za co chcieliśmy im serdecznie podziękować. Ten dzień na pewno pozostanie w pamięci każdego pierwszaka.