Święto Edukacji Narodowej

W dniu 18 października 2016 w Szkole Podstawowej w Hucinie odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Edukacji Narodowej.

Uczennice klasy czwartej i piątej wcieliły się w rolę nauczycielek rozmawiających o swojej pracy w trakcie dużej przerwy w pokoju nauczycielskim. Mówiły o swoich obawach, lękach  i konieczności wspinania się po szczeblach kariery zawodowej. Oczywiście, to wszystko było przyprawione dużą dawką humoru, a kwestie występujących przeplatane piosenkami. Dialog nauczycielek kończy się optymistycznie: uczący są dla swoich podopiecznych wzorem, obrońcą, wskazującym właściwe ścieżki w życiu. Na koniec uczniowie złożyli życzenia wszystkim nauczycielom z okazji ich święta.

Akademię przygotowała wychowawczyni klasy czwartej i piątej, Bernadetta Pyskaty, zaś oprawę muzyczną – Sylwia Rauch, nauczyciel muzyki, plastyki i edukacji wczesnoszkolnej.

Autor : Bernadetta Pyskaty