Teatr Maska 15.09.2016

Hucina w Masce

15.09.2016 r. uczniowie klas 0-II ze Szkoły Podstawowej im. Św. Jana Pawła II w Hucinie uczestniczyli w spektaklu pt. „Gra” w Teatrze Maska w Rzeszowie.

Interaktywny spektakl w prosty i atrakcyjny sposób uczył zasad bezpiecznego zachowania się w mieście. Numery alarmowe, do kogo zwrócić się o pomoc w niebezpiecznych sytuacjach, jak przechodzić przez jezdnię i jak bezpiecznie jeździć w grupie rowerzystów – to tylko niektóre z licznych przydatnych informacji i reguł, których nauczyły się mali widzowie. A wszystko to  – dzięki konwencji gry i teatru lalek – w formie zabawy, do której chętnie przyłączyły się dzieci.

Pewnego zupełnie zwykłego wtorku lub czwartku, a może innego równie zwyczajnego dnia tygodnia, w mieście ani za dużym ani za małym – takim ot w sam raz, wydarzyła się zupełnie niezwykła historia.

Pewna dziewczynka postanowiła wrócić sama ze szkoły do domu. I to ma być ta niezwykła historia? – zapytacie może. Ależ skąd! Choć dla naszej bohaterki miał być to zupełnie wyjątkowy, bo pierwszy samodzielny spacer przez miasto, stanowił on jednak dopiero początek całej serii niezwykłych, a czasem także trochę strasznych i niebezpiecznych wydarzeń. Bo chociaż dziewczynka otrzymała na drogę od swoich rodziców wiele dobrych rad i przestróg, zapomniała o nich zaraz za pierwszym rogiem ulicy. Nie tylko zaczęła rozmowę z nieznajomym, ale także dała się wciągnąć w świat tajemniczej gry. Wkrótce przekonała się, że została w niej uwięziona. Jedynym sposobem na powrót do domu okazało się ukończenie rozgrywki. Jednak aby tego dokonać, należało doskonale opanować zasady gry.