Wigilia szkolna

"Życzymy sobie, żebyśmy byli lepsi,

I nie tylko na święta, kiedy się dostaje prezenty."

ks. Jan Twardowski

W tematykę wspólnego spotkania 20 XII 2019 r. wprowadzili wszystkich zebranych uczniowie klasy 6 i 7. Dawid, Eryk, Anna, Natalia, Gabriela i Kacper zaprezentowali efekty swojej pracy na kółku muzycznym, śpiewając i grając kolędy na keyboardzie, dzwonkach chromatycznych, akompaniując na tamburynie. Pozostali uczniowie, recytując poezję ks. Jana Twardowskiego, zaprosili do rozważania tej jedynej w ciągu całego roku, niepowtarzalnej nocy, kiedy wspominamy narodziny Jezusa Chrystusa. Po akademii ks. katecheta poprowadził wspólną modlitwę, po której zebrani tradycyjnie podzielili się opłatkiem. Wigilię szkolną zakończył wspólny posiłek świąteczny przedszkolaków, uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły.