Nadanie imienia Św. Jana Pawła II Szkole Podstawowej w Hucinie

,, Wy jesteście przyszłością świata, wy jesteście moją nadzieją"

Jan Paweł II

W dniu 1 września 2015 r. odbyła się uroczystość nadania imienia św. Jana Pawła II Szkole Podstawowej w Hucinie. To ważne wydarzenie rozpoczęło się Mszą Św. w Kościele pw. NSPJ w Kosowach, podczas której poświęcono sztandar szkoły oraz wizerunek Patrona. Dokonał tego J. E. ks. Bp senior diecezji rzeszowskiej Kazimierz Górny. Następnie w Szkole została odsłonięta i poświęcona tablica pamiątkowa. Zaszczytu tego dokonali: J. E. ks. Bp Kazimierz Górny, przedstawiciel Rodziców - Agnieszka Rydzy, Prezes Stowarzyszenia Wieś Przyjazna Dzieciom - Agnieszka Toś, przedstawiciel Uczniów – Piotr Draus oraz Dyrektor Szkoły – Paweł Świder. Przedstawiona została Uchwała Walnego Zebrania Członków Stowarzyszenia WIEŚ PRZYJAZNA DZIECIOM z dnia 26 sierpnia 2015 r. w sprawie nadania imienia św. Jana Pawła II Szkole Podstawowej w Hucinie. Doniosłą chwilą dla wszystkich przybyłych było przekazanie sztandaru szkoły na ręce Dyrektora Szkoły przez rodziców, a następnie przekazanie go uczniom. Otrzymanie sztandaru zakończyło uroczyste ślubowanie przedstawicieli rodziców, uczniów i nauczycieli. Uczniowie zaprezentowali ciekawy program artystyczny nawiązujący do całego życia Jana Pawła II i Jego kapłańskiej drogi. Z tej okazji ze strony zaproszonych Gości społeczność Szkoły otrzymała gratulacje, podziękowania i życzenia: J. E. ks. Bp Kazimierz Górny przypomniał jak ważne dla życia obecnego pokolenia oraz Ojczyzny jest podążanie drogą, którą podążał Ojciec Święty Jan Paweł II. Kolejno głos zabrali: przedstawiciel Kuratorium Oświaty w Rzeszowie – Krystyna Nożyńska – Zgórska, Poseł na Sejm RP Zbigniew Chmielowiec, Przewodniczący Rady Gminy – Robert Róg. Uroczystość zakończyły wpisy do księgi pamiątkowej.