Święto Pieczonego Ziemniaka i Dzień Jabłka na świetlicy szkolnej.

Jesień to czas zbiorów ziemniaków, a przy tym świetna okazja do wspólnej zabawy i bliższego poznania tego warzywa.

Natomiast 28 września 2023 przypada „Światowy Dzień Jabłka”. Na naszej świetlicy szkolnej połączyliśmy te dwie szczególne okazje i zorganizowaliśmy dzień pełen atrakcji. Spotkanie obfitowało w liczne zabawy, zagadki i konkursy, w których ziemniak i jabłko stanowiły motyw przewodni. Uczniowie zbierali ukryte na terenie szkolnego podwórka ziemniaki, próbowali swoich sił poruszając się  slalomem z ziemniakiem na łyżce i talerzyku. Po doskonałej rywalizacji nadszedł czas na wspólne zabawy z chusta animacyjną. Zabawy w „Sałatkę owocową”, „Pieczenie szarlotki”, „Ziemniak parzy” sprawiły uczniom dużo radości. Na koniec zajęć każdy uczeń otrzymał medal, z którym mógł zrobić sobie zdjęcie.