Dzień Motyla

Dziś w świetlicy szkolnej odbyła się wyjątkowa lekcja na temat motyli.

Z racji tego, że obchodzimy właśnie Dzień Motyla, dzieci miały okazję zgłębić tajniki życia tego pięknego owada. Podczas zajęć dzieci miały okazję poznać fascynujący cykl życia motyla – od jaja, przez larwę, poczwarkę aż do dorosłego osobnika. Dzieci dowiedziały się także ciekawostek na temat motyli, takich jak różnorodność gatunków, ich zwyczaje czy znaczenie w przyrodzie. Podczas zajęć nie zabrakło także wyzwań matematycznych związanych z motylami. Dzieci miały okazję rozwiązywać zadania związane z liczeniem motyli, obwodem ich skrzydeł czy innymi zagadnieniami związanymi z tym tematem. Ponadto, podczas spotkania dzieci miały okazję obejrzeć filmy edukacyjne na temat motyli, co pozwoliło im lepiej zrozumieć świat tych delikatnych stworzeń. Na zakończenie zajęć każde dziecko miało okazję samodzielnie wykonać pięknego kolorowego motyla z papieru. Dzieci z wielkim zaangażowaniem tworzyły swoje małe dzieła sztuki, które z dumą prezentowały swoim kolegom. Dzień Motyla okazał się niezwykle interesującym i pouczającym doświadczeniem dla dzieci. Zajęcia pozwoliły im nie tylko poznać więcej informacji na temat motyli, ale także rozbudzić ich kreatywność i ciekawość świata przyrody. Wszyscy uczestnicy zajęć z zainteresowaniem wysłuchali informacji i aktywnie wzięli udział w zaplanowanych zadaniach.