Poznajemy ptaki

Dziś na świetlicy dzieci miały okazję zgłębić tajniki wspaniałych ptaków, a w szczególności jednego z nich - sroki, która mieszka w Polsce przez cały rok.

Podczas naszego spotkania obejrzeliśmy fascynujący film przyrodniczo-edukacyjny, który przybliżył nam życie i zachowania tego pięknego ptaka. Następnie mieliśmy okazję poznać wiele ciekawostek o srokach. Dzieci chętnie się angażowały, odpowiadały na pytania i były bardzo aktywne. Ale to jeszcze nie koniec! Dzięki uprzejmości jednego z rodziców mieliśmy możliwość zobaczenia prawdziwego gniazda sroki. Dzieci były zachwycone wykonaniem gniazda i miały okazję z bliska przyjrzeć się temu niezwykłemu ptasiemu domowi. To była prawdziwa lekcja przyrody, która na długo pozostanie w naszej pamięci. Dziękujemy wszystkim za udział i zaangażowanie!