„Święty Andrzej Ci ukaże, co Ci los przyniesie w darze”.

W dniu 22 listopada odbyła się w naszej szkole zabawa andrzejkowa.Dekoracje i rekwizyty do zabaw przygotowaliśmy wspólnie z dziećmi w ramach zajęć świetlicowych. Imprezę  rozpoczęliśmy od przypomnienia ludowych zwyczajów i obrzędów związanych z tym świętem. Według starodawnych wierzeń noc  Świętego Andrzeja miała szczególną moc, właśnie wtedy można było poznać naszą przyszłość. Obecnie Andrzejki stały się okazją do wesołej zabawy, ale również okazją do podtrzymania i uwrażliwienia dzieci na piękno naszej tradycji. Uczniowie rozpoczęli zabawę od lania wosku przez dziurkę od klucza. Uczestnicząc w kolejnych zabawach dowiedzieli się kim zostaną w przyszłości, czy spełnią się ich marzenia, czego powinni się wystrzegać, jak również poznali imiona swoich przyszłych sympatii. Wszyscy bawili się wspaniale. Dzień tajemniczych wróżb i czarów, połączonych z zabawą i poczęstunkiem, zakończyliśmy szkolną dyskoteką. To był magiczny dzień.