Dzień Misia

Duże, małe, kolorowe, puchate i mięciutkie – Dzień Pluszowego Misia

W dniu 25.11.2016r. Niepubliczne Przedszkole „Kraina Radości” oraz Szkoła Podstawowa im. św. Jana Pawła II w Hucinie uczestniczyła w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija. Tego dnia każde dziecko przyszło  ze swoim małym lub dużym przyjacielem – Misiem.

Uroczysty dzień rozpoczął się od przeczytania wszystkim dzieciom bajki o misiu. Książkę o misiu przeczytał nam wyjątkowy gość – mama uczniów z klasy pierwszej pani Krystyna Zielińska.

Dzieci poznały historię święta, wspólnie recytowały wiersze o misiach, bawiły się przy piosenkach: „Dwa malutkie misie”, ‘Jadą, jadą misie”. Dla dzieci w tym dniu  przygotowano wiele atrakcji: zabawy ruchowe i plastyczne, konkursy, quizy, zgadywanki, , śpiewanie piosenek, misiowe tańce, degustacja miodku.

W tym dniu również włączyliśmy się w ogólnopolski projekt rozwijania czytelnictwa i współpracy między przedszkolami  „ Mały miś w wielkim świecie literatury” pod patronatem ogólnopolskiego czasopisma"Przedszkolnego ABC"oraz patronatem honorowym Rzecznika Praw Dziecka, pana Marka Michalaka. Jego autorem jest Aneta Konefał, dyrektor Przedszkola Publicznego nr 1 w Kolbuszowej.

Ten dzień w przedszkolu i szkole pełen był uśmiechu oraz wspólnej zabawy, jednak najwięcej radości sprawił dzieciom sam fakt zaprezentowania swojego misia kolegom i możliwość zabawy z pluszakiem.