Jasełka i kiermasz ozdób światecznych

„Jest taki dzień, bardzo ciepły choć grudniowy;
dzień, zwykły dzień, w którym gasną wszelkie spory…”

Święta Bożego Narodzenia to nie tylko czas spotkań z rodziną, drogich prezentów i syto zastawionego stołu, lecz przede wszystkim pamiątka przyjścia na świat Jezusa, syna Bożego. Tę historię sprzed ponad 2000 lat mogliśmy sobie przypomnieć przychodząc do naszej szkoły dnia  15 grudnia 2016 r. o godz. 17.00 i uczestnicząc w jasełkach. Zarówno uczniowie, jak i nauczyciele dołożyli wszelkich starań, aby można było poczuć już magię zbliżających się świąt. Jasełka zostały przygotowane przez uczniów klas III, IV, V, pod opieką Pani Sylwii Rauch. Dzieci w przepięknych strojach, w odpowiednio przygotowanej scenografii z szopką betlejemską, odgrywali scenę narodzin Jezusa, wprowadzając liczne grono rodziców, uczniów i  gości w świąteczny nastrój. Sceny teatralne przeplatane były pastorałkami i kolędami, które wszyscy wspólnie odśpiewali przy akompaniamencie gitary. Na koniec Pan dyrektor Paweł Świder złożył wszystkim zebranym życzenia bożonarodzeniowe i zaprosił na kiermasz ozdób świątecznych, wykonanych przez uczniów na zajęciach świetlicowych. Ku naszej radości, cieszył  się on dużym zainteresowaniem. Zebraliśmy kwotę, która przerosła nasze oczekiwania, tj. 1300 zł. Kwota ta może jeszcze się zwiększyć, ponieważ ozdoby świąteczne będzie można jeszcze kupić do 22.12.2016 r. Dochód z ich sprzedaży zostanie przekazany na leczenie Kacpra Serafina z Majdanu Królewskiego. Wszystkim serdecznie dziękujemy za przybycie i okazane serca. Wspólnie sprawiliśmy, że święta tego chłopca i jego rodziny będą naprawdę wyjątkowe.