Wycieczka do fabryki bombek

Choinka już przystrojona? To przede wszystkim ona tworzy niepowtarzalny, świąteczny klimat w naszych domach.  Piękna, barwna, a na niej łańcuchy, różnorodne ozdoby świąteczne i oczywiście bombki! Ale jak one powstają?

Nasi uczniowie dowiedzieli się tego wyjeżdżając 21 grudnia do fabryki bombek w Rzeszowie. Na własne oczy mogliśmy się przekonać jak rozgrzane szkło zmienia się w kule, które maluje się farbami, a później ozdabia według pomysłu autora. Podziwialiśmy mozolną, ale jakże efektowną pracę Pań dekoratorek, które ręcznie nanosiły na bombki różnorodne wzory. Na zakończenie uczniowie mieli możliwość zakupu wybranych bombek. Uczniowie wrócili do szkoły bardzo zadowoleni, bogatsi o nowe doświadczenia.