Wieczerza wigilijna

" Niebo ziemi, niebu ziemia, wszyscy wszystkim ślą życzenia"

Dziś obchodziliśmy najbardziej „rodzinny” dzień dla całej społeczności naszej szkoły. Wszyscy uczniowie, nauczyciele i pracownicy spotkali się przy wspólnym stole.  I chociaż Wigilia świąt Bożego Narodzenia nie jest świętem, w polskiej tradycji jest dniem obchodzonym świątecznie.  Tak było również w naszej szkole. Tegoroczne spotkanie rozpoczęliśmy tradycyjnie jasełkami.  Po jasełkach Pan dyrektor  Paweł Świder złożył wszystkim życzenia świąteczne i noworoczne. Wieczerza, jak każe obyczaj, rozpoczęła się wspólną modlitwą prowadzoną przez księdza Marcina Dunaja. Następnie uczestnicy wieczerzy podzielili się opłatkiem składając sobie życzenia i zasiedli do stołów. Każdy najadł się do syta degustując m. in. pyszny barszcz z grzybkami, ziemniakami i cebulką czy śledzie w sosie tatarskim. Po wyśmienitym posiłku i wspólnie spędzonych, radosnych chwilach rozeszliśmy się w doskonałych nastrojach, udając się na zasłużoną przerwę świąteczną, aby powrócić już w nowym, 2017 roku, pełni zapału i sił do dalszej pracy i nauki.