Dzień babci i dziadka.

Są takie styczniowe dni kiedy każdemu robi się cieplej na sercu…

takim szczególnym dniem jest Święto naszych kochanych Babć i Dziadków.

Z tej okazji  31 stycznia o godzinie 12, w Szkole Podstawowej w Hucinie odbyła się uroczystość ,na której dzieci zaprezentowały specjalny program artystyczny. Chciały w ten szczególny  sposób okazać swoim bliskim szacunek oraz podziękować za miłość, cierpliwość i zrozumienie.

Na spotkanie przybyło liczne grono gości, którzy z radością i wzruszeniem oglądali występy aktorskie swoich kochanych wnucząt i nagradzali je głośnymi oklaskami.

Dzieci wspólnie zatańczyły „rock’n’rolla”, z ogromnym zaangażowaniem recytowały wiersze, przedstawiły krótkie inscenizacje oraz zaśpiewały piosenkę.

Następnym punktem programu był występ najmłodszych dzieci. Przedszkolaki specjalnie dla dziadków wystawiły Jasełka. W pięknych strojach występowały przed swoimi bliskimi. Wcieliły się w postacie biblijne głosząc śpiewem  radosną nowinę. Dzieci wspaniale sobie poradziły z tym zadaniem, pomimo tremy nikt nie zapomniał swojej roli. Widownia nie kryła dumy i wzruszenia i nagrodziła  małych artystów gromkimi brawami.

Na zakończenie występów dzieci zaśpiewały gromkie „Sto lat” oraz wręczyły Gościom własnoręcznie wykonane upominki – laurki, kwiatki zrobione z odcisków swoich dłoni oraz honorowe dyplomy dla  Najwspanialszych Babć i Dziadków na świecie. Nie obyło się oczywiście bez uścisków i buziaków.

Po części artystycznej zaproszono  wszystkich na poczęstunek. Spotkanie upłynęło w ciepłej i serdecznej atmosferze. Mamy nadzieję ,że ten dzień na długo pozostanie w pamięci zarówno dzieci jak i dziadków. Do zobaczenia za rok!