Rozstrzygniecia konkursów "Zima w dziecięcej literaturze" oraz "Bajki, Bajki, Bajeczki".

Rozstrzygnięcie szkolnego konkursu literacko – plastycznego: „ Zima w dziecięcej literaturze” oraz podsumowanie  Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Baśnie, Bajki, Bajeczki” pod hasłem „Zima w dziecięcej literaturze” zorganizowanego w ramach trwającej od 15 lat kampanii „Cała Polska czyta dzieciom”.

Dnia 10 stycznia 2017 r. w Szkole Podstawowej im. św. Jana Pawła II w Hucinie odbyło się posiedzenie jury w celu rozstrzygnięcia konkursu literacko- plastycznego pt. „Zima w dziecięcej literaturze”zorganizowanego dla uczniów Szkoły Podstawowej im. św. Jana Pawła II oraz Niepublicznego Przedszkola „ Kraina Radości” w Hucinie. Na konkurs wpłynęło w sumie 32 prace w tym jedna z Przedszkola „Kraina Radości”.

Jury w składzie: przewodniczący jury: p. Agnieszka Gałda, -nauczyciel bibliotekarz,nauczyciel plastyki, p. Sylwia Rauch- nauczyciel plastyki, p. Katarzyna Snochowska – Posłuszny- nauczyciel wychowania przedszkolnego i edukacji wczesnoszkolnej.

Po zapoznaniu się z pracami przyznano 2 nagrody główne specjalne w kategorii  przedszkole i klasy 0-III oraz 3 nagrody główne i dwa wyróżnienia w kategorii klas 0-III, natomiast w kategorii klas IV-V 1 nagroda główna.

Nagrody główne:

-w kategorii przedszkole  i klasy  0-III

-nagrody główne specjalne : Kornelia Jemioło klasa 0 i Nikola Zuba klasa 0- prace tych uczennic zostały wysłane na ogólnopolski konkurs „ Bajki,baśnie i bajeczki „ w ramach kampanii „ Cała Polska czyta dzieciom”

I miejsce: Karolina Jemioło kl. III

II miejsce Milena Róg kl. II

III miejsce Antonina Gwizdak kl. II

Wyróżnienia: Cezary Zieliński kl. I, Mateusz Urban kl. III

-w kategorii klas IV – V

I miejsce – Eryk Posłuszny kl. IV

Głównymi celami Konkursu było m.in. rozwijanie zainteresowań czytelniczych, rozwijanie umiejętności przedstawiania w pracy plastycznej utworu literackiego, przybliżenie dzieciom twórczości autorów literatury dziecięcej, pobudzanie inwencji twórczej, wyobraźni, fantazji, doskonalenie warsztatu plastycznego, poznawanie różnorodnych form i technik plastycznych. Podczas oceny uwagę zwracano na samodzielność wykonania pracy, walory artystyczne, estetykę, pomysłowość oraz zgodność pracy z tematem Konkursu. Prace inspirowane były między innymi takimi utworami jak: „Królowa Śniegu”, „Zima Muminków”, „Dziewczynka z zapałkami”, „Dzieci z Bullerbyn” czy „Krecik i zima”.

Uroczyste wręczenie nagród i dyplomów odbyło się 14 lutego 2017 roku. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie i zachęcamy do brania udziału w kolejnych.

W ramach etapu szkolnego wyłoniono dwie prace na ogólnopolski konkurs   plastyczny „Baśnie, Bajki, Bajeczki” pod hasłem „Zima w dziecięcej literaturze” zorganizowanego w ramach trwającej od 15 lat kampanii „Cała Polska czyta dzieciom”. 17 lutego 2017 roku obyło się uroczyste ogłoszenie wyników w Bajkowym Przedszkolu w Jaśle. Nasza uczennica Kornelia Jemioło z klasy 0 zdobyła wyróżnienie specjalne. Serdecznie gratulujemy!!Konkurs został objęty Patronatem Fundacji ABCXXI, Honorowym Patronatem Burmistrza Miasta Jasła Ryszarda Pabiana, Patronatem medialnym Ogólnopolskiego czasopisma Przedszkolne ABC oraz jasielskiego portaluinformacyjnego Jasło4u.pl.